USB OTG

Preferujete moderní spotřební elektroniku a využíváte všechny možné prostředky? Chcete jít s dobou a svůj počítač, tablet či mobilní telefon využívat ještě lépe? Podívejte se na USB OTG, která přináší nové možnosti přenášení dat a kráčí v souladu s moderní dobou.

Při využívání počítačů, tabletů a mobilních telefonů je samozřejmostí také využívání různého příslušenství. A kromě sluchátek, power bank, napájecích kabelů, externích disků a podobně, jsou to také velice žádoucí USB flash disky.

Nejvíce využívané paměťové médium, které slouží jako schránka pro přenos dat mezi dvěma zařízeními a je novodobým řešením CD či DVD disket. Jednoduše přenesete data z PC na flash disk, který strčíte do kapsy a jinde zas z flash disku přenesete data do dalšího zařízení.

Avšak na trhu se objevila další pecka označena jako USB OTG. O co se jedná?

Zatím co běžné flash disky sloužily jako přenos dat z PC do PC či do TV, tak USB OTG, jinak zvané taky On-The-GO je přenosné datové úložiště s možností připojení také k tabletu, mobilnímu telefonu, kameře či k fotoaparátu. A co víc, také slouží k propojení např. klávesnice nebo myši.

Flash disk USB OTG se totiž od těch běžných liší tím, že má dva konektory, při čem jeden slouží jako klasické USB např. pro připojení k PC a notebooku a druhý konektor zajišťuje propojení s mobilním telefonem a tabletem, tedy micro USB určený pro zařízení s OS Android, Windows nebo Lightning pro OS Apple.

Praktické řešení pro rozšíření úložného prostoru připojeného zařízení i jako prostředek pro propojení dvou dalších zařízení. Důležitá je kompatibilita, tedy zařízení podporující funkci OTG.

Pointa používání USB OTG se dá velice krásně vysvětlit např. na mobilním telefonu. Typy starších telefonů disponují tzv. microSD sloty, které slouží jako datové úložiště i rozšíření paměti telefonu. SD karta se následně nechá propojit s PC za použití adaptéru a tím je možné přenášet data z jednoho zařízení do druhého.

Novější typy telefonů a tabletů už těmito microSD sloty nedisponují. Proč?

Protože existuje pro propojení zařízení, přenos dat a rozšíření paměti telefonu mnohem jednodušší způsob a tím je právě USB OTG flash disk.