Pět nečekaných způsobů, jak využít USB flash disk

Myslíte si, že USB Flash disk slouží pouze k ukládání a přenosu dat? Vyvedeme vás z omylu! Teď odložte hamburger i donuta, aby vám nezaskočilo sousto…

Pracujte nezávisle na operačním systému
„Pendlujete“ mezi více počítači? Nejspíš jste už také zatoužili zachovat na druhém zařízení vaše nastavení aplikací. Nebo si představte, že můžete na jakémkoli počítači pokračovat v práci tam, kde jste skončili. Jaké nadlidské produktivity byste dosáhli? Kolik času byste ušetřili? A kolik školních prací byste odevzdali včas?

Chytrý koktejl z tzv. portable softwaru a cloudového úložiště je bičem pro prokrastinátory. Už žádné výmluvy typu „dodělám to doma“.

Přenosné aplikace ukládají své nastavení na flash disku, na kterém jsou načteny. Netřeba instalace: na disku počítače nezanechají jedinou stopu.

Jakou to má v praxi výhodu?
Třeba s portable internetovým prohlížečem si rozkliknete vaše záložky i ve škole. Při synchronizaci s internetovým úložištěm typu Dropbox lze ukládat postup v psaní dokumentu, editaci fotografií i třeba hraní her. Otevírají se vám netušené možnosti!

Nechcete nebo nemáte čas vybírat a stahovat přenosné aplikace jednotlivě? Vyzkoušejte předem sestavené kolekce portable programů různých kategorií: od internetu přes grafiku až po vzdělání. Zkrátka vše, co se vám může někdy hodit.

Bránou k těmto prográmkům jsou launchery jako WinPenPack, LiberKey, CodySafe nebo PorableApps. Řada z nich nabízí také přístup k přenositelné nabídce Start, asociacím souborů, online aktualizace a další vychytávky.

Jen pozor na záměnu přenosného softwaru s přenositelným, který umožňuje fungování napříč hardwarovými nebo softwarovými platformami a ukládá svá data na systémový disk.

Získejte novou generaci zabezpečení
Program zvaný Predator dovede uzamknout vaše zařízení a proměnit USB klíčenku ve (skoro) skutečný klíč. Hackeři si mohou nechat zajít chuť: namísto vašich cenných dat a osobních údajů dostanou pouze zprávu „přístup byl odepřen“. Do vašeho opevněného počítače zkrátka nikdo nepronikne bez „elektronického klíče“.

Predator chytil pozornost nespočtu uživatelů zejména proto, že je zcela zdarma.

Spravujte systém
Zlobí vás Windowsy? Nebo došlo přímo k „vysklení woken“? V různých krizových situacích využijete Parted Magic. Tento nouzový operační systém obsahuje šikovnou sadu nástrojů pro správu a opravu počítače: klonování systému, resetování hesla, správa diskových oddílů, záchrana dat, kontrola zdravotního stavu připojených disků apod.

Nelekejte se. Parted Magic dovede vykouzlit profesionální výsledky, ale zvládnou ho ovládat i ti, kteří nepřekročili práh ČVUT.

Přesto vám program připomíná španělskou vesnici? V moři softwaru pluje řada graficky přívětivějších alternativ, například Kaspersky Rescue Disk či SystemRescueCd.

Zrychlete váš počítač
Co má společného manažerka, herní nadšenec, architekt a shopaholička? Všechny dokáže vytočit zasekaný počítač.

Chytré hlavy naštěstí vyvinuly aplikace typu Ready Boost, které dovedou využít úložiště flash disku jako operační paměť RAM. Stačí připojit USB disk k vašemu zařízení. Ihned se můžete těšit z vyššího výkonu při práci i zábavě.

Máte všechny „flešky“ naplněné k prasknutí? Nevadí.

Technologii lze aktivovat na jakémkoli vyměnitelném paměťovém médiu, například na paměťových kartách. Jediným požadavkem je minimálně 256 MB volného místa. Zbytek kapacity můžete vyhradit pro vaše fotky a supertajné dokumenty.

A jedna rada nad zlato: vašeho „pomalíka“ nejvíce nakopnete, pokud ve stroji necháte médium trvale zasunuté.

Obdarujte (nejen) své blízké
Obliba USB klíčenek stoupla natolik, že dnes můžete vybírat z více velikostí a designů, než je hvězd na obloze Například tvar formule pro milovníky sportu, medaile pro vytrvalé studenty, sova pro noční živly, banán pro vegetariány nebo třeba zub pro zdraví.

Flash disky dnes těší lidi po celé planetě svým vzhledem, rychlostí i praktičností. Na úložiště nahrajete do pár minut kolekci písniček k valentýnu, koláž sportovního družstva, videozáznamy z dovolené i brožurky vaší firmy.

Propagační USB disky se totiž staly silným marketingovým nástrojem pro přivábení nových zákazníků i udržení stávajících klientů. S reklamní klíčenkou s logem vaší firmy jistě zaujmete i významné obchodní partnery. Toužíte vašim zaměstnancům dopřát dárek, který budou často, dlouho, a hlavně rádi používat? Velkokapacitní přenosné médium je trefa do černého!

Rozšiřte povědomí o vaši značce s jedním z nejoblíbenějších typů reklamních předmětů. Vy uděláte klientům den veselejším a oni vám na oplátku pomohou dosáhnout vysněných tržeb.

Jaké najdete využití pro vaše nevyužité flash disky vy? Uspokojíte s nimi vaše osobní potřeby, anebo je proměníte v úspěch podnikání?