USB flash disk … nedocenitelný pomocník moderní doby

Nevíte co darovat obchodním partnerům nebo významným zákazníkům k Vánocům? Snad každého potěší USB flash disk. Jen málokdo dnes nepoužívá počítač, tablet a chytrý telefon. Vyžadujeme co největší kapacitu, zálohujeme, přenášíme data. Skladná a praktická „flashka“ v jednom či více provedeních se bude hodit skoro všem.

Co je „flashka“
USB flash disk je přenosný disk s různou kapacitou. Využijí jej studenti, děti i dospělí, podnikatelé i „běžní lidé“. Když „flashky“ začínaly, měly kapacitu několika set kB. Tato doba je nenávratně pryč, žádoucí je jejich kapacita několik desítek GB až TB, zkrátka co největší v dané cenové kategorii.

Nejpoužívanější přenosné médium
Flash disky jsou dnes nejpoužívanějším paměťovým přenosným médiem, a to díky jednoduchosti použití a malým rozměrům. Připevnit se dají třeba na klíčenku, a jsou tak vždy po ruce. Fotky, videa, prezentace, osobní data, pracovní texty. Obsáhnou vše potřebné. Poslouží nejen pro přenos dat, ale i jako záloha. Připojit se dají k jakémukoliv počítači přes USB port.

Široké možnosti USB flash disku
Dnes je možné flash disky připojit i k jiným zařízením než pouze k počítačům. Stačí, když je zařízení vybaveno USB konektorem. Na televizi si tak můžete z „flashky“ rovnou přehrát film. Na tento externí disk si lze nahrát i programy a na kterémkoliv počítači tak pracovat jako doma a pokračovat v započaté činnosti. Velmi to rozšíří vaše možnosti. Další využití může být pro instalaci operačního systému. Díky přenosným diskům už odpadá zdlouhavé vypalování na optické médium.

Podle čeho vybírat
USB flash disk lze vybírat podle několika kritérií. Hlavním z nich by měla být kapacita, samozřejmě s ohledem na předpokládané finanční náklady. Je rozdíl, chceme-li dát za „flashku“ sto, nebo několik set korun. Dnes už snad ani nemá cenu pořizovat disky s kapacitou pod 4GB vzhledem k jejich dostupnosti. Co se týká vzhledu a velikosti, snažte se myslet prakticky. Vtipné „flashky“ určitě potěší, měly by být ale skladné a uživateli se hodit. Určitě upřednostněte pogumovaný a odolný výrobek, který vydrží i určité nárazy a otřesy, zejména pokud hodně cestujete a s vámi v kapse váš flash disk. Dalším faktorem je rychlost disku. Při výběru flash disku vás jistě zaujme katalogová nabídka společnosti ZPROGO team. Prioritou u flash disků a dalších IT předmětů je zde kvalita. Zakoupit můžete POWER BANK, WEB KEY, VIDEO BOOKLET a další vychytávky. Ať už hledáte věci pro sebe či pro firemní klientelu, reklamní či osobní předměty, určitě si vyberete.